کد خبر : 8922 1399/ 07 /03

با کار کودکان در پروژه‌های ساختمانی برخورد شود

رئیس کانون کارگران ساختمانی استان تهران گفت: باید ضوابط مشخصی برای برخورد با کار کودکان و افرادی که مجوز کار ندارند در نظر گرفته و با این موضوع برخورد شود.

خط بازار: محمد باقری عنوان کرد: برخی از پیمانکاران پروژه‌های ساختمانی برای اینکه مزد کمتری پرداخت کنند، افراد زیر ۱۵ سال و همچنین اتباع خارجی فاقد مجوز کار را به کار می‌گیرند و ضوابط مشخصی هم برای برخورد با این افراد وجود ندارد.

او ادامه داد: باید به صورت دقیق ابلاغ شود که به کار گرفتن کودکان زیر ۱۵ سال ممنوع شده و همچنین کارفرمایان مجاز به کار گرفتن افرادی نباشند که مجوز کار ندارند. این ضوابط را ناظران شهرداری می‌توانند بررسی و تخلفات را گزارش دهند.

این فعال کارگری همچنین درباره میزان کار اتباع کشور‌های دیگر به ویژه افغانستانی‌ها عنوان کرد: تعداد کارگران افغانستانی شاغل در پروژه‌های ساختمانی به نسبت گذشته بسیار کمتر شده است و دلیل آن هم نوسانات قیمت ارز بوده که منجر به بازگشت این افراد به کشور خودشان یا رفتن آنها به کشورهایی مانند ترکیه شده است. زمانی ما با نمایندگان مجلس رایزنی کردیم و دنبال تصویب طرحی بودیم که بر اساس آن اتباع خارجی در حوزه‌هایی که تخصص دارند به کار گرفته شوند. این طرح البته به جایی نرسید و همچنان اغلب اتباع خارجی سر هر کاری که گیرشان بیاید، می‌روند.

منبع: خبرگزاری ایلنا
print
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر