کد خبر : 8465 1399/ 06 /24

طلا در انتظار سقوط بزرگ

طلا طی هفته های گذشته بار ها و بار ها شاهد تغییرات قیمت بوده و نوسانات بسیاری را تجربه کرده است. البته بیشتر این نوسانات موجب سقوط و کاهش قیمت طلا بوده اند. اکنون آیا یک سقوط جدید را خواهیم دید؟

خط بازار: طلا طی هفته های گذشته بار ها و بار ها شاهد تغییرات قیمت بوده و نوسانات بسیاری را تجربه کرده است. البته بیشتر این نوسانات موجب سقوط و کاهش قیمت طلا بوده اند. اکنون آیا یک سقوط جدید را خواهیم دید؟

اتفاقات بسیار زیادی در دنیای سیاست و البته اقتصاد در حال رخ دادن می باشد که تاثیرات را بر روی قیمت طلا گذاشته و می گذارد.

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، تنش های سیاسی ایران و آمریکا، تنش های میان چین و ایالات متحده، امید به تولید واکسن کرونا، جلسه فدرال رزرو در روز های آینده و برگزیت می تواند از جمله این اتفاقات باشد.

به نظر می رسد سرمایه گذاران در حال حاضر بیش از هر چیزی در انتظار جلسه فدرال رزرو بوده و از خرید های کلان و سرمایه گذاری های بزرگ خودداری می کنند.

طلای جهانی هم اکنون 1943 دلار قیمت دارد و در حال حرکت میان 1940 تا 1950 دلار می باشد. بسیاری از کارشناسان انتظار دارند که در این هفته تغییر بسیاری را در قیمت طلا شاهد باشند اما به نظر می رسد که حداقل تا پیش از جلسه فدرال رزرو این موضوع امکان پذیر نخواهد بود.

طلا دلایل بسیار زیادی را برای بالا رفتن دارد که برخی از آن ها در بالا نام بردیم اما هر چه به ماه های پایانی سال نزدیک تر می شویم امید برای تولید واکسن کرونا نیز در حال افزایش می باشد و این یک پتانسیل بالقوه برای ریزش طلا می باشد.

بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که اگر اخبار مثبتی از واکسن کرونا منتشر شود طلا یک سقوط بسیار بزرگ و شدید را تجربه خواهد کرد.

منبع: طلا
print
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر