کد خبر : 6704 1399/ 05 /17

بازار گل در عید غدیر؛ هر شاخه گل مریم را چند بخریم؟

رییس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه گفت: هم اکنون هر شاخه گل رز ۱۵ هزار تومان، داوودی ۱۰ هزار تومان و مریم ۷ هزار تومان در واحد‌های صنفی فروخته می‌شود.

خط بازار: اکبر شاهرخی رییس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهراندر خصوص بازار گل و گیاه در  آستانه عید غدیر خم اظهار کرد: بازار فروش انواع گل در آستانه این عید مبارک در هر سالی بسیار پر فروش برای تمام واحد ها بود اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا شاهد این بازار پر رونق نیستیم.

وی افزود: تولید انواع گل به دلیل عدم برگزاری مراسم‌ها از جمله عروسی، تا ۵۰ درصد اُفت کرده است تا جایی که بسیاری از واحد‌های تولیدی اقدام به تعطیلی کرده اند.

رییس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه تهران بیان کرد: به دلیل کسادی که در بازار گل و گیاه حاکم است، تعداد زیادی از واحد‌های صنفی که صاحب مغازه نیستند، شغل دیگری را انتخاب کرده و دست از این صنف کشیده اند.

شاهرخی با اشاره به واردات پیاز گل ادامه داد: واردات پیاز گل به دلیل رشد قیمت دلار، صرفه اقتصادی برای تولید کنندگان ندارد که این موضوع یکی دیگر از دلایلی است که تولیدات گل و گیاه را در کشور کاهش داده است.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی که بازار فروش گل مستقیما از شیوع ویروس کرونا تاثیر گرفته است، دولت باید چاره‌ای بیندیشد در غیر این صورت این صنف به نابودی کشیده می‌شود.

رییس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه ابراز کرد: هم اکنون هر شاخه گل رز ۱۵ هزار تومان، داوودی ۱۰ هزار تومان و مریم ۷ هزار تومان در واحد‌های صنفی فروخته می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
print
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر