کد خبر : 11667 1399/ 09 /04

جنگ ستارگان در گزارش کیفی خودروسازان

گزارش ارزشیابی کیفی خودروهای سواری برای مهرماه امسال از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نشان می‌دهد پژو ۲۰۰۸ محصول ایران‌خودرو که به نظر می‌رسد آخرین محموله‌های CKD آن هم روی خط تولید رفته‌اند، به‌عنوان تنها محصول ۵ستاره سواری در تاریخ گزارش کیفی شناخته می‌شود.

خط بازار: پس از پژو ۲۰۰۸، سه خودرو هایما اس۷ اتوماتیک، پژو ۲۰۷ و دناپلاس با چهار ستاره، در مرحله بعدی محصولات با کیفیت ایرانی قرار گرفته‌اند.

درخصوص هایما نیز بنا بر اعلام ایران ‌خودرو به ثبت‌نام ‌کنندگان آن، به دلیل توقف همکاری خودروساز چینی تولید این محصول نیز متوقف شده است و به نظر می‌رسد شاهد آخرین حضور آن در گزارش کیفی باشیم.

ام‌وی‌ام ایکس ۳۳ اس و پژو ۴۰۵ خراسان نیز تنها دو خودرو با دو ستاره کیفی در این گزارش هستند و غیر از آن، ۲۵ خودرو با سه ستاره کیفی در این گزارش به چشم می‌خورد.


نقطه توقف افزایش قیمت خودرو


شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به‌عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صمت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها را در کشور برعهده دارد. همچنین نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین‌شده برای هرخودرو و بر اساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و گزارشی که از این بررسی حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌دهد.

فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به‌منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو از طریق هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی منتج شده است. همچنین در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

هدف اصلی از این گزارش، ارتقای کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت بین خودروسازها است.

منبع:
print
نام
ایمیل
نظر