کد خبر : 10461 1399/ 08 /08

فرانسه بار دیگر یک‌ماه به ‌طور سراسری قرنطینه می‌شود

امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه از قرنطینه این کشور دست‌کم تا اول دسامبر خبر داد. آقای ماکرون در یک نطق تلویزیونی که چهارشنبه شب ۲۸ اکتبر (۷ آبان) پخش شد اعلام کرد برای مهار ویروس کرونا که همه را در اروپا شگفت زده کرده چاره ای جز اعمال قرنطینه ندارد. با این حال مدارس همچنان باز خواهند بود. قوانین قرنطینه در فرانسه از یک دقیقه بامداد جمعه اعمال می‌شود.

خط بازار: این دومین قرنطینه سراسری در فرانسه در سال جاری، پس از قرنطینه بهار گذشته است که هشت هفته به طول انجامید.

امانوئل ماکرون هشدار داد که موج دوم شیوع ویروس کرونا «مرگبارتر از موج نخست» است: «این ویروس با سرعتی در فرانسه در حال شیوع است که حتی بدبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها به این سمت نمی‌رفت. تمام مناطق فرانسه در وضعیت بالای هشدار قرار گرفته‌اند.»

این سخنان در حالی مطرح شد که روز گذشته مقام‌های حوزه بهداشت فرانسه از مرگ ۵۲۳ نفر در اثر ابتلا به کووید-۱۹ در طول ۲۴ ساعت خبر داده بودند که بیشترین میزان فوتی روزانه از ماه آوریل گذشته محسوب می شود.

ماکرون در سخنان خود تاکید کرد: «زمانی محدودیت‌ها کاهش پیدا می‌کند که ابتلاهای روزانه به زیر پنج هزار نفر کاهش یابد.» روز گذشته فرانسه ۳۳ هزار و ۴۱۷ ابتلای جدید را گزارش کرده بود.

وی در عین حال گفت که خانه‌های سالمندان و خانه‌های بازنشستگی باز خواهند ماند و کسب و کارها تحت شرایطی می‌تواند ادامه پیدا کند.

منبع: خط بازار
print
نام
ایمیل
نظر