خلأ نبود بازدارنده‌ برای عرضه قطره چکانی خودروسازان
در طرح ساماندهی عرضه خودرو، خودروهای تمام‌برقی و هیبرید تا سه‌ سال از عرضه در بورس معاف هستند و باز، این شورای رقابت است که خودروهای مشمول طرح ساماندهی عرضه را مشخص می‌کند. 
1399/ 09 /05
کروز از پیشتازان ساخت سنسور ABS
شرکت صنایع تولیدی کروز هم اکنون بیش از 70 درصد سهم بازار را در تولید سنسور ABS در اختیار دارد. این قطعه در سال 90 در این شرکت داخلی سازی شده است و با توان تولید سالانه 5 میلیون قطعه، نیاز خودروسازان و خدمات پس از فروش را برآورده می سازد.
1399/ 09 /05
اولین ماشین الکتریکی آمازون مجهز به الکسا و فرمان صوتی
آمازون تنها شرکتی نیست که به دنبال ساخت ماشین‌های الکتریکی اختصاصی است. شرکت پست آمریکایی UPS هم در حال اجرای پروژه‌ای مشابه است و قرار است با همکاری یک کارخانه انگلیسی به نام "اریوال" (Arrival) ده هزار وانت الکتریکی به ناوگان خود اضافه کند.
1399/ 09 /05
تحقق جهش تولید با توان داخلی و توسعه محصولات در سایپا
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به بیانات اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خصوص جهش تولید خودرو، گفت: فرامین رهبر معظم انقلاب را در زمینه رشد تولید خودرو با تکیه بر توان قطعه‌سازان داخلی محقق خواهیم کرد.
1399/ 09 /05
امتیاز مشروط «صمت» به خودروسازان
رییس مجلس شورطرح «مشوق جهش تولید خودرو» در حالی این روزها در وزارت صنعت، معدن و تجارت مراحل پایانی تدوین را می‌گذراند و قرار است در شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه مطرح شود که ظاهرا طبق آن بناست تولید در ازای افزایش قیمت خودروها افزایش یابد.ای اسلامی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جلسۀ شورای هماهنگی اقتصادی گفت: دست‌ روی‌ دست گذاشتن، تحریم‌ها را موثر می‌کند.
1399/ 09 /04
جنگ ستارگان در گزارش کیفی خودروسازان
گزارش ارزشیابی کیفی خودروهای سواری برای مهرماه امسال از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نشان می‌دهد پژو ۲۰۰۸ محصول ایران‌خودرو که به نظر می‌رسد آخرین محموله‌های CKD آن هم روی خط تولید رفته‌اند، به‌عنوان تنها محصول ۵ستاره سواری در تاریخ گزارش کیفی شناخته می‌شود.
1399/ 09 /04
چه بر سر بازار خودرو آمده است
بازار خودرو در حال حاضر دچار ریزش سنگینی شده و حتی خودروهای ارزان قیمت داخلی نیز روزانه حدود 5 تا 10 میلیون تومان ارزان‌تر میشوند.
1399/ 09 /04
آزادسازی واردات، تیری در قلب مافیا خودرو
با تصویب کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس، موضوع آزادسازی واردات خودرو دوباره به یکی از داغ ترین خبرها تبدیل شده است. برخی معقتدند در شرایط کنونی واردات خودرو عملا مقدور نیست و در صورت امکان نیز به شدت به صنعت خودرو آسیب می زند. در عوض برخی دیگر نیز آزادسازی واردات خودرو را بهترین راه برای رونق صنعت خودرو و شکستن انحصار می دانند.
1399/ 09 /04
ایلان ماسک از بیل گیتس پیشی گرفت
با افزایش بهای سهام شرکت خودروسازی تسلا، بر ثروت ایلان ماسک نیز افزوده شد و او از لحاظ میزان ثروت از بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت هم پیشی‌گرفت. در لیست بلومبرگ اما بنیانگذار آمازون هنوز هم در صدر قرار دارد.
1399/ 09 /04
اقدامات ایران خودرو در حفظ سلامت کارکنان مطلوب و قابل تقدیر است
رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی: این شرکت بودجه قابل توجهی را برای تامین سلامت کارکنان صرف کرده و دولت هم باید در این میان نقش حمایتی خود را از این خودروساز به خوبی ایفا کند.
1399/ 09 /04