رکود مسکن تا بهمن ادامه می یابد
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه رکود بازار ملک احتمالا تا بهمن ادامه خواهد داشت گفت: در چنین شرایطی معمولا سرمایه ها به بازار مسکن اطراف کلانشهرها سوق پیدا می کند.
1399/ 09 /05
تعیین تکلیف تمامی متقاضیان اقدام ملی مسکن تا پایان آذر
مدیرکل راه‌وشهرسازی استان تهران گفت: طبق دستور وزیر راه، متقاضیان مسکن ملی باید تا پایان آذر تعیین تکلیف شوند.
1399/ 09 /05
ارزیابی سمت و سوی قیمت ها در بازار مسکن
با افت قیمت های معاملاتی دلار و سایر ارزها، و همچنین سقف سازی معاملات طلا عملا نیروهای محرکه افزایش قیمت ها در بازار مسکن از کار افتاده است و دیگر این بازار رمقی برای رشد ندارد
1399/ 09 /04
آمادگی بازار مسکن برای تثبیت قیمت ها
همزمان با افت شدید معاملات مسکن، کاهش نرخهای پیشنهادی و محو قیمتهای کاذب، تورم ماهیانه در بازار ملک نیز به طور محسوسی افت کرده است؛ یک کارشناس می گوید که در صورت ادامه وضعیت فعلی بازار مسکن برای چهار تا پنج ماه وارد رکود معاملاتی و سپس سه تا چهار سال وارد دوره ثبات قیمت می شود.
1399/ 09 /04
احتمال سقوط سنگین قیمت مسکن
بررسی وضعیت بازار مسکن حاکی از افزایش قابل توجه متقاضیان فروش آپارتمان های مسکونی است به نحوی که متقاضیان فروش خانه تا ۴ برابر افزایش یافته اند و خریداران از بازار مسکن عقب نشینی کرده اند. این وضعیت می تواند سقوط سنگین قیمت مسکن را در پی داشته باشد.
1399/ 09 /03
افت ۴۸درصدی معاملات در بازار مسکن
مصطفی قلی خسروی از کاهش ۴۸ و ۳۱ درصدی معاملات ملک به ترتیب در شهر تهران و کل کشور طی یک ماه گذشته خبر داد و گفت: با توجه به پایین آمدن قیمت مسکن، خریداران در انتظار افت بیشتر نرخهای پیشنهادی هستند.
1399/ 09 /03
احتمال حذف نیمی از متقاضیان مسکن ملی وجود دارد
با نزدیک شدن به پایان مهلت واریز وجه برای واحدهای طرح اقدام ملی مسکن، تعداد کسانی که افتتاح حساب کرده اند کمتر از نصف تعداد افراد واجد شرایط است و آنطور که مسئولان وزارت راه و شهرسازی می گویند با حذف متقاضیان بدحساب یا افزایش ظرفیت از آذرماه برای ثبت نام دور دوم تصمیم گرفته می شود.
1399/ 09 /03
مالیات بر خانه‌ها خالی در حد هیجانی کوتاه‌مدت باقی ماند
اثرگذاری طرح مالیات بر خانه های خالی با توجه به آنکه هنوز قانونی در این زمینه وجود ندارد در حد هیجان کوتاه مدت بود؛ زیرا از بهمن ماه پارسال که سامانه املاک و اسکان رونمایی شده و حتی از اواخر تابستان که اولین پیامکها به مالکان بیش از یک واحد ارسال شده هم قیمت رشد داشته و هم معاملات کاهش یافته است.
1399/ 09 /03
سرنوشت مسکن در آذر نیمه‌تعطیل
در پی آغاز محدودیت‌های کرونایی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام شده است، از دیروز مشاغل غیرضروری از جمله دفاتر مشاور املاک به مدت دو هفته تعطیل شدند
1399/ 09 /02
تاخت و تاز قیمت ها در بازار اجاره
گزارش مرکز آمار نشان می دهد خانواده‌های ایرانی در آبان سال جاری نسبت به آبان سال گذشته حدود ۲۸.۴ درصد هزینه بیشتری بابت مسکن پرداخته اند. از آبان سال گذشته تا ماه پیش، اجاره‌بها برای خانواده‌های کشور افزایشی ۲۸.۲ درصدی داشته است. رشد نزدیک به ۴۰ درصدی قیمت مسکن درحالی است که کل رشد قیمت مسکن در ۱۲ماهه سال ۱۳۹۸ کمتر از ۳۷ درصد بوده است.
1399/ 09 /02