صفر تا صد ساخت نیروگاه ملی در تهران
در حال حاضر در نیروگاه بعثت برای تولید 200 مگاوات 100 هزار متر مکعب سوخت مصرف می‌کنیم، اما برای 330 مگاوات 70 هزار متر مکعب مصرف سوخت خواهیم داشت. در مقایسه این دو عدد، با این نیروگاه جدید میزان ذخیره انرژی 50 درصد میزان هزینه و مصرف انرژی فعلی خواهد بود.
1399/ 09 /05
آینده روشن طلای سیاه/خوشبینی نسبت به افزایش تقاضا در جهان
آینده بازار نفت زیر سایه اعلام اخباری مبنی بر کشف واکسن کرونا توسط چند شرکت معتبر جهانی رو به روشنی می‌رود، به طوریکه با اینکه هنوز واکسیناسیون سراسری آغاز نشده، قیمت نفت امروز به بالاترین میزان خود در حدود ۹ ماه گذشته رسید.
1399/ 09 /04
برگزاری نشست حیاتی اوپک همزمان با سهم خواهی امارات از بازار
کمیته اقتصادی اوپک قرار است در جلسه ای در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری آخرین برنامه ها برای برگزاری نشست وزارتی این سازمان بین‌المللی نفتی را که قرار است در هفته آینده برگزار شود نهایی کند.
1399/ 09 /04
خواب خوش نفتی دولت در بودجه سال‌های اخیر
نفت در سده اخیر همواره نقش مهمی در تامین منابع بودجه کشور داشته که این نقش آفرینی در بودجه با فراز و نشیب همراه بوده است. در سال‌های اخیر پیش بینی دولت از درآمدهای نفتی در بودجه بسیار خوش بینانه بوده که این موضوع نتیجه‌ای جز کسری بودجه، استقراض از بانک مرکزی و در نهایت تورم به همراه نداشته است.
1399/ 09 /04
۷۰۰ نازل سوخت در تهران استاندارد سازی شد
رئیس کانون انجمن جایگاه داران سوخت از استاندارد سازی ۷۰۰ نازل سوخت در تهران خبر داد.
1399/ 09 /04
شکایت علیه شرکت مدیریت منابع آب ایران 44 ساله شد
بر اساس گزارش حسابرس و بازرس قانونی از فعالیت شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران مشخص شد، تا انتهای سال 97، دعاوی حقوقی به مبلغ 518 میلیاردتومان بر علیه شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران طرح شده‌است.
1399/ 09 /04
جیب ثروتمندان از منابع دولتی پر می‌شود
نظام تعرفه‌گذاری نامطلوب انرژی زمینه هدایت یارانه‌های دولتی به جیب ثروتنمدان را مهیا کرده و آسیب‌پذیری بخش خصوصی حوزه تولید برق را تشدید کرده است.
1399/ 09 /03
ظهور جدیدترین قدرت نفتی جهان از قاره آمریکا
کشوری که تا ۷۰ سال پیش مستعمره یکی از قدرت های اروپایی بود حالا تبدیل به یکی از مخازن بزرگ نفت در جهان شده است. کشوری در قاره آمریکا که گفته می‌ شود کیفیت نفت آن می ‌تواند برای هر سرمایه ‌گذاری وسوسه انگیز باشد.
1399/ 09 /03
آمریکا ۷۰میلیارد دلار به درآمد نفتی ایران خسارت زد
وزارت امور خارجه آمریکا در گزارشی درباره ایران مدعی شد که این کشور با پیشبرد کارزار فشار حداکثری علیه ایران به میزان ۷۰ میلیارد دلار به درآمد نفتی ایران خسارت زده است.
1399/ 09 /03
افزایش قیمت نفت در پی افزایش امید به واکسن کرونا
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۴ و ۹ دقیقه امروز (دوشنبه، سوم آذرماه) با ۱۷ سنت افزایش به ۴۵ دلار و ۱۳ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۴ سنت افزایش به ۴۲ دلار و ۴۶ سنت رسید.
1399/ 09 /03