۲ راهکار اساسی جهت کاهش اثربخشی تحریم‌ها
یک کارشناس مسائل اقتصادی معقتد است تا زمانی که در پارادایم فکری مسئولان کشور، تحریم به عنوان یک متغیر ثابت اقتصادی در نظر گرفته نشود، بدون شک برنامه ریزی مدونی برای کاهش اثرات تحریم صورت نخواهد گرفت.
1399/ 09 /05
بایدن و کاهش قیمت دلار، تضمین کننده ثبات بازار ایران نیست
دبیرکل خانه اقتصاد ایران می‌گوید: بازار باید به سیستم مالی – پولی کشور اعتماد کند، فعالان اقتصادی باید مطمئن باشند که می‌توانند بر وعده‌های اقتصادی حساب باز کنند، در غیر این صورت گرانی کالا از بازار نمی‌رود.
1399/ 09 /04
مسئله FATF باید حل شود/با لغو تحریم‌ها اوضاع اقتصادی کشور بهتر می‌شود
نایب‌ رییس کمیسیون امنیت ملی گفت: پیوستن به معاهده FATF موضوعی است که باید پس از بازگشت آمریکا به برجام و اینکه واقعاً آمریکایی‌ها خود را ثابت کردند، مدنظر قرار بگیرد.
1399/ 09 /04
گرانی، مهمان ‌ناخوانده این روزهای بازار تایر
تایر یکی از قطعات مربوط به ایمنی خودرو است که گاهی بسیاری از صاحبان خودرو به‌دلیل گرانی این کالا بیش از نرم جهانی از تایر خودرو استفاده کرده و دیرتر برای تعویض تایرهای خودرو خود اقدام می‌کنند. این موضوع در ماه‌های اخیر وجه دیگری پیدا کرد و منجر به داغ شدن بازار تایرهای دست دوم شد. 
1399/ 09 /04
ثبات بازار ارز لازمه مهار تورم/ نرخ ارز در ایران در حکم شاخص مرجع است
یک اقتصاددان گفت: با جهش قیمت ارز در کشور، بقیه فعالان اقتصادی هم نرخ‌های کالا و خدمات خود را افزایش می‌دهند بدون این که الزاما به صورت مستقیم به نرخ ارز ارتباط داشته باشند زیرا نرخ ارز در ایران در حکم شاخص مرجع است که رفتارها را شکل می‌دهد
1399/ 09 /04
لاین اختصاصی آقازاده ها در مدارس پرواز/سرمایه سوزی در صنعت هوانوردی
در میزگردی که در مجموعه خط بازار برگزار شد، کاپیتان خلبان محمد صادق میلی و سعید نقد علی زنجانی کارشناس صنعت هوانوردی به بررسی مشکلات موجود در مدارس پرواز پرداختند.
1399/ 09 /04
پرداخت 28 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی به واردکنندگان خاص
رئیس اتاق مشترک ایران و چین گفت: وقتی 28 میلیارد دلار، ارز 4200 تومانی طی دو سال 97 و 98 به واردکنندگان داده می‌شود، یعنی 28 میلیارد دلار 10 هزار تومان تفاوت ارز آزاد با ارز مرجع به واردکنندگان داده شده که این کار به معنای آن است که 280 هزار میلیارد تومان پول صرف کار اشتباه شده است.
1399/ 09 /03
پیش‌دستی کارگران بازنشسته برای افزایش مستمری‌ها
گرانی‌های غافلگیرکننده امسال باعث شده تا برخلاف سنوات گذشته هم کارگران شاغل و هم بازنشستگان تامین اجتماعی از هم‌اکنون دغدغه افزایش دستمزد‌های سال ۱۴۰۰ را داشته باشند.
1399/ 09 /03
اقتصاد ایران طی دو سال ۱۳درصد کوچک‌تر شد
با انتشار گزارش اقتصادی بانک مرکزی، رشد اقتصادی فصل بهار با احتساب بخش نفت برابر با ۲.۸- درصد بوده‌است. به طور کلی اقتصاد ایران در فصل بهار نسبت به بهار سال ۹۷، بیش از ۱۳ درصد کوچک‌تر شده‌است. مصرف حقیقی بخش خصوصی نیز در این مدت کاهش بیش از ۱۳ درصد را نشان می‌دهد.
1399/ 09 /03
نرخ تورم کالاهای وارداتی افزایش یافت
مرکز آمار ایران اعلام کرد:نرخ تورم کالاهای وارداتی مبتنی بر داده­‌های ریالی در چهار فصل منتهی به بهار ۹۹ برابر با ٣٤٧,١ درصد بوده که در مقایسه با تورم سالانه­ زمستان ۹۸، به میزان ۵۱.۹درصد افزایش دارد.
1399/ 09 /03