مجوز عرضه گوشت مرغ تولید شده در آزمایشگاه
استارتاپ آمریکایی «Eat Just» موفق به دریافت مجوز قانونی تولید گوشت مرغ آزمایشگاهی در سنگاپور شد. این نخستین بار است که شرکتی در جهان توانسته مجوز عرضه گوشت آزمایشگاهی را دریافت کند.
1399/ 09 /13
برقراری اینترنت روستاهای بالای 20 خانوار کشور تا پایان سال
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اتصال روستاهای 20 خانوار به اینترنت گفت: تا پایان سال جاری باید همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت متصل ‌شوند.
1399/ 09 /13
حمله ویروس کرونا به مغز از طریق بینی
پژوهشگران با تحلیل سیستماتیک کالبدشکافی ۳۳ قربانی ویروس کرونا به اثر کمی از مواد ویروسی در مغز انسان دست پیدا کرده‌اند که به نظر می‌رسد از طریق بینی به مغز رسیده‌اند.
1399/ 09 /12
جریمه ۱۲ میلیونی اپل به ایتالیایی‌ها
شرکت اپل به دلیل ادعای مقاومت آیفون در برابر آب در ایتالیا ۱۲ میلیون دلار جریمه نقدی دریافت کرد.
1399/ 09 /12
تایید کارایی ۱۰۰ درصدی واکسن کرونا مدرنا
مدرنا اطلاعات جدیدی درباره نتایج آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا خود منتشر کرده که از اثربخشی ۹۴ درصدی آن خبر می‌دهد. این کمپانی همچنین به دنبال دریافت مجوز استفاده اضطراری از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است.
1399/ 09 /11
ارتش آمریکا در تلاش برای تولید هلیکوپتر بی‌صدا
ارتش آمریکا با همکاری اوبر و دانشگاه تگزاس در آستین، در مورد هواپیماهای عمودپرواز الکترونیکی مطالعه می‌کند تا به دانش لازم برای ساخت هلیکوپتر بی‌صدا دست یابد.
1399/ 09 /11
5 راهکار کاربردی برای تقویت هوش هیجانی
هوش هیجانی نقش مهمی در موفقیت شغلی و شخصی افراد بازی می‌کند و نه تنها به شناسایی و مدیریت احساسات خود فرد کمک می‌کند، بلکه در تشخیص احساسات دیگران نیز نقش حیاتی دارد.
1399/ 09 /10
علائم فیزیکی مهم که نشان می‌دهد درگیر استرس هستید
استرس و نگرانی اثرات جبران ناپذیری روی ذهن و جسم ما می‌گذارد بنابراین باید کنترل آن را جدی بگیرید. اگر یکی از چهار علامت مطرح شده در این مطلب را در خودتان مشاهده کردید؛ فورا برای کنترل استرس اقدام کنید.
1399/ 09 /10
وزیر ارتباطات: سامانه جامع تجارت ایران عملیاتی شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عملیاتی شدن «سامانه جامع تجارت ایران» برای مبارزه با فساد خبر داد. «محمدجواد آذری جهرمی» در توییتی خبر از اجرایی شدن «سامانه جامع تجارت» داد و آن را به عنوان یکی از دستاوردهای دولت الکترونیکی دولت دوازدهم دانست که بالاخره بعد از مدتها وارد مرحله عملیاتی شده است.
1399/ 09 /09
ناسا: تبدیل دی‌اکسید کربن به اکسیژن در مریخ
مریخ‌نورد استقامت به ژنراتور کوچکی مجهز شده که دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می‌کند. اگر آزمایش این سیستم موفقیت آمیز باشد، ساکنین آینده مریخ از آن برای تأمین اکسیژن خود استفاده خواهند کرد.
1399/ 09 /09