رونمایی از نمونه اولیه هواپیمای عمودپرواز الکتریکی
کمپانی استرالیایی «AMSL Aero» از یک هواپیمای عمودپرواز الکتریکی (eVTOL) جدید رونمایی کرده که در مرحله پیش از پرواز قرار دارد. این محصول به نام «Vertiia» می‌تواند به وسیله هیدروژن حداکثر ۸۰۰ کیلومتر پرواز کند و به عنوان یک آمبولانس هوایی کار خود را آغاز خواهد کرد.
1399/ 09 /05
هوش مصنوعی گوگل کاربران را شاعر می کند
امروزه ردپای فناوری‌های نوین و هوش مصنوعی در هر حوزه‌ای بیش از پیش دیده می‌شود. هوش مصنوعی گوگل قلمرو خود را در حوزه شعر و شاعری گسترش داده و به کاربران کمک می‌کند تا به سبک شعرای بزرگ شعر بنویسند.
1399/ 09 /04
مدرنا: واکسن کرونا از انتقال کووید-۱۹ جلوگیری نمی‌کند
«تال زکس»، رئیس بخش پزشکی مدرنا اعلام کرده مردم نباید نتایج آزمایش‌ها را به گونه‌ای تفسیر کنند که زندگی پس از واکسیناسیون بزرگسالان به حالت عادی بازمی‌گردد.
1399/ 09 /04
ارزان ترین واکسن کرونای جهان معرفی شد
گزارش‌ها حاکی است که واکسن ضد کرونای شرکت داروسازی آسترازنکا در مقایسه با دو واکسن دیگر، ارزان‌تر و توزیع آن ساده‌تر است و از همین رو، گزینه‌ای مناسب‌تر برای دسترسی در کشورهای در حال توسعه به شمار می‌رود.
1399/ 09 /04
تزریق واکسن کرونا به یک میلیون نفر بدون عارضه جدی
تقریبا به یک میلیون نفر در چین واکسن اضطراری کرونا شرکت «سینوفارم» تزریق شده است. واکسن کرونا این کمپانی همچنان در فاز آزمایشی قرار دارد، اما طبق ادعای آن هیچ عارضه جدی ندارد.
1399/ 09 /03
نتیجه تحقیق آکسفورد درباره احتمال ابتلای دوباره به کرونا
مطالعات جدید محققان دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد بهبودیافتگان کرونا دستکم تا شش ماه در برابر این بیماری مصون خواهند بود.
1399/ 09 /03
ایمنی در برابر کرونا حداقل هشت ماه دوام دارد
طبق بررسی جدیدی، ایمنی در برابر کرونا حداقل هشت ماه دوام دارد و می‌تواند تا چندین سال نوعی از حفاظت طبیعی فراهم کند.
1399/ 09 /03
تمام ادعاهای اپل درباره مک‌بوک پرو جدیدش درست از آب درآمد
یک جهش ۲۰ یا ۳۰ درصدی چیز خوبی است؛ نوعی ارتقاء که هر شرکتی باید از یک محصول به محصول دیگرش داشته باشد. ولی بهبودی ۲۰۰ یا ۳۰۰ درصدی دیگر از مرحله غلو گذشته و متأسفانه به قدری مضحک به نظر می‌رسد که می‌پنداری حتما صحت ندارد.
1399/ 09 /03
ایران دومین کشور در مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک‌ها
سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت کشور اعلام کرد که از میان ۶۵ کشور جهان که آنتی‌بیوتیک‌ها را خودسرانه مصرف می‌کنند، ایران رتبه‌ی دوم را دارد.
1399/ 09 /02
دومین داروی کرونا مجوز استفاده اضطراری دریافت کرد
سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) برای ترکیب آنتی‌بادی «ریجنرون» که در درمان بیماران مبتلا به کرونا نقش دارد، مجوز استفاده اضطراری صادر کرد. این دارو برای درمان دونالد ترامپ مورد استفاده قرار گرفته بود.
1399/ 09 /02