کد خبر : 6503 1399/ 05 /11

مشکل آبرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان برطرف می شود+فیلم

معاون وزیر نیرو گفت: با وجود کمبود اعتبارات، ارتقای شرایط تامین آب در شهرها و مناطق روستایی دنبال می‌شود.

خط بازار: قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفای، در خصوص مشکل آب رسانی به بخش‌هایی از استان سیستانبلوچستان گفت: اوایل دولت دوازدهم، ۹۰۰ هزار شبکه آبرسانی روستایی صورت گرفت، ولی تا به امروز این عدد به ۸ میلیون رسیده است که امیدواریم تا پایان دولت به مرز ۱۰ میلیون روستا برسد.

او ادامه داد: متاسفانه در برخی از روستا‌های کشور به خصوص مشکل آبرسانی وجود دارد، ولی برخی از مناطق دسترسی به آب کمتری دارند که به وسیله تانکر به طور روزانه آبرسانی انجام می‌شود و این طور نیست که روستایی به طور کل آب نداشته باشد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفای اضافه کرد: خوشبختانه تا به امروز لوله کشی به بخش‌های محروم روستا‌های استان سیستان و بلوچستان از طریق منابع صندوق توسعه انجام شده است که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم مشکل آب روستا‌های سیستان و بلوچستان برطرف شود.

کمبود آب ۱۷ استان کشور برطرف می‌شود

خامسی بیان کرد: با وجود کمبود اعتبارات و چالش های موجود، ارتقای شرایط تامین آب در شهرها و به ویژه مناطق روستایی تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان با تلاش شبانه‌روزی همکاران این شرکت دنبال می‌شود.

گفتنی است؛ چندی پیش فیلمی در فضای مجازی در خصوص نبود آب در روستاهای استان سیستان و بلوچستان منتشر شد که باشگاه خبرنگاران جوان این موضوع را پیگیری کرد.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/5/11/12328021_782.mp4

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
print
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر