کد خبر : 6480 1399/ 05 /09

شمار جان‌باختگان کرونا در آمریکا از مرز ۱۵۰ هزار نفر گذشت

تلاش‌های آمریکا برای مقابله با پاندمی کرونا و مهار آن تا کنون چندان موفقیت‌آمیز نبوده است. شمار جان‌باختگان کووید ۱۹ در این کشور از مرز ۱۵۰ هزار نفر گذشت. در هیچ کشور جهان تا این اندازه مبتلا و فوتی به ثبت نرسیده است.

خط بازار: ایالات متحده آمریکا همچنان می‌کوشد پاندمی کرونا را مهار کند. تلاش‌های این کشور برای مقابله به این پاندمی اما تا کنون به موفقیت‌ زیادی همراه نبوده است.

طبق آخرین اعلام رسمی تا کنون (ظهر امروز پنجشنبه ۹ مرداد / ۳۰ ژوئیه) تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۶۷ نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان سپرده‌اند.

با احتساب این ارقام تازه مجموع شمار جانباختگان کووید ۱۹ در آمریکا به ۱۵۰ هزار و ۴۴۷ نفر رسیده است.

شمار مبتلایان تازه ویروس جدید کرونا در آمریکا نیز رکورد شکسته و در هیچ کشور دیگر جهان به این اندازه جان‌باخته به ثبت نرسیده است.

بنا بر تازه‌ترین آمار دانشگاه جانز هپکینز تا کنون مجموعا بیش از ۴/۴ میلیون مبتلا به ویروس جدید کرونا در آمریکا شناسایی شده‌اند.

در ماه مه شمار مبتلایان اندکی کاهش یافته بود، اما در ماه‌های ژوئن و ژوئیه آمریکا با افزایش مداوم شمار مبتلایان روبروست.

کارشناسان علت این روند را رفع زودهنگام محدویت‌های ناشی از کرونا و بازگشت سریع به روال عادی می‌دانند. به ویژه ایالت‌های تگزاس، فلوریدا و کالیفرنیا در ارتباط با پاندمی کرونا با بحران شدیدی روبرو هستند.

اداره بهداشت فلوریدا روز چهارشنبه ۸ مرداد (۲۹ ژوئیه) اعلام کرد که تنها در عرض ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۶ نفر در این ایالت بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باخته‌اند.

بدون ماسک ورود ممنوع!

پس از آنکه تست کرونای یکی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا مثبت اعلام شد، از امروز پنجشنبه استفاده از ماسک ایمنی برای نمایندگان و کارکنان این مجلس اجباری است.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد کسانی که به ماسک ایمنی مجهز نیستند، اجازه ورود به ساختمان مجلس را ندارند.

جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقیب دونالد ترامپ در این انتخابات در گفت‌وگویی تلویزیونی خواهان آن شد که استفاده از ماسک ایمنی در سطح ملی اجباری شود.

ایالات متحده افزون بر پاندمی کرونا با پیامدهای دشوار آن نیز دست و پنجه نرم می‌کند. میلیون‌ها نفر در این کشور بر اثر پاندمی بیکار شده و به کمک‌های اجتماعی نیازمندند. دولت قرار است با تصویب یک بسته کمکی به ارزش یک بیلیون دلار تا اندازه‌ای از تشدید بحران اقتصادی جلوگیری کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علیرغم افزایش مداوم شمار مبتلایان و جانباختگان و همچنین بالا گرفتن بحث و اختلافات بخث و اختلافات حاکم بر سر تصویب این بسته کمکی به آینده خوش‌بین است.

او در جریان دیداری از ایالت تگزاس گفت که تلاش برای تولید واکسن کرونا با سرعتی بی‌سابقه جریان دارد. ترامپ تصریح کرد: «ما بر ویروس پیروز می‌شویم».

منبع: خط بازار
print
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر