کد خبر : 5682 1399/ 04 /19

روزهای سخت جانبازان در بیمارستان ساسان/برای اخذ خدمات پول بدهید+جزییات

با وجود اعلام رسمی رئیس بیمارستان ساسان برای رایگان بودن هزینه های درمانی جانبازان خبر های رسیده حکایت از دریافت هزینه های مختلف از جانبازان دارد.

خط بازار: با وجود اعلام رسمی رئیس بیمارستان ساسان ( گفتگو با خبرگزاری تسنیم ) برای رایگان بودن هزینه های درمانی جانبازان خبر های رسیده به کارگر آنلاین حکایت از دریافت هزینه های مختلف از جانبازان دارد. یکی از جانبازان در تماس گفته  که خانواده وی پس از معالجه شامگاه دیروز قصد ترخیص وی را داشته اند برای پرداخت هزینه ده میلیون ریالی به صندوق بیمارستان ساسان معرفی می شوند.


پیگیری و تماس های مکرر این جانباز با مدیر بیمارستان سرانجام به عدم پرداخت منتهی می شود ولی سئوال این است که در شرایط فعلی جانبازان و اعلام رسمی در رسانه ها چرا درخواست واریز وجه از سوی بیمارستان رسما به وی  و خانواده وی اعلام شده است .

طبق اعلام این جانباز متاسفانه هزینه هایی از سایر جانبازان اخذ شده است.

در هفته های گذشته ریاست بنیاد شهید و امور جانبازان به سعید اوحدی منتقل شده است که این رویه نشان می دهد وی نظارت جدی بر امور جانبازان ندارد.

متن گفتگوی توکلی رئیس بیمارستان ساسان مبنی بر رایگان بودن خدمات به جانبازان بازنشر می شود : 

ساخت بیمارستان ساسان ۲ در آینده نزدیک

رئیس بیمارستان ساسان گفت: هیچ ایثارگری (از پنج درصد جانبازی تا ۷۰ درصد) یا خانواده‌های محترمشان پیش نیامده که در این بیمارستان بستری شوند و حتی یک ریال هزینه درمان پرداخت کنند.

علیرضا توکلی رئیس بیمارستان ساسان در نشست با خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاح بخش I.C.U بیمارستان ساسان گفت: بیمارستان ساسان بیمارستان مرجع ایثارگران در سطح کشور است. بیمارانی که مشکلات پیچیده درمانی دارند از شهرهای مختلف به این بیمارستان ارجاع می‌شوند. بنابراین عموماً بیماران ما جزو بیماران بدحال هستند و در بسیاری از اوقات چنین بیمارانی نیاز به I.C.U دارند. همچنین برای هر عمل جراحی سنگین می‌بایست پیش بینی تخت I.C.U را داشته باشیم.

وی افزود: موضوعاتی همچون افزایش سن ایثارگران و نیازهای درمانی آنها و همچنین کمبود تخت I.C.U به عنوان یک موضوع ملی دلیلی شد براینکه ایجاد یک بخش ویژه جدید در اولویت ما قرار بگیرد. ما I.C.U های یک و دو داشتیم که یکی از آنها دو سال پیش بازسازی و افتتاح شد ولی از نظر تعداد برای بیمارستانی با 210 تخت خواب جوابگو نبود و اغلب می‌بایست بیماران بدحالی که به بیمارستان مراجعه می‌کردند را کنسل کرده و به علت نداشتن تخت کافی در I.C.U آنها را به بیمارستان‌های دیگر ارجاع بدهیم.

رئیس بیمارستان ساسان با اشاره به ساخت بخش جدید I.C.U گفت: یکی از بخش‌های بیمارستان بازسازی شد که فضایی بالغ بر 700 متر زیربنا دارد. نقشه جدید آن به تأیید وزارت بهداشت رسید و آنجا را مجهز به 15 تخت I.C.U کردیم که این بخش شامل 14 تخت عادی و یک اتاق ایزوله است که امروز افتتاح شد ساخت و تجهیز این بخش 3.5 میلیارد تومان برای بیمارستان هزینه داشته است و از نظر فضا و نوع ساخت از مصالح ماندگار استفاده شده است و در تجهیزات با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی تجهیزاتی که برند معروفی دارند را انتخاب کرده و در بخشی از تجهیزات نیز از ابزار خارجی استفاده کرده است. دوربین مجهز به سیستم زوم کردن برای همراه بیمار و شیشه‌های هوشمند برای ساعت ملاقات در این بخش درنظرگرفته شده به ازای هر دو تخت یک پرستار  در نظرگرفته‌ایم.

وی با اشاره به طرح‌های جدید بیمارستان ساسان به ساخت طرح توسعه بیمارستان اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های بلندمدت ما در این بیمارستان ساخت زمین جنبی بیمارستان با وسعتی در حدود سه هزار و 200 متر تحت عنوان یک بیمارستان 320 تخت خوابی مذاکرات خرید آن انجام شده و آقای سعیدی‌کیا قول مساعد داده است که این فضا ساخته شود با ساخت این مکان می‌توانیم با فضاهای پشتیبانی مشترک در کیفیت بیمارستان ارتقا قابل توجهی داشته باشیم این بیمارستان به نام بیمارستان ساسان دو نامگذاری خواهد شد.

رئیس بیمارستان ساسان با اشاره به شرایط مورد نظر برای رضایت ایثارگران در سال‌های اخیر بنابر گفته رئیس بنیاد شهید گفت: در ابتدا شرایط این بیمارستان خوب نبود و امکانات و خدمات در هر حوزه‌ای دلخواه نبود چنانچه تجهیزات کامل نباشد و رضایت پزشک و پرسنل درنظر نباشد مسلما نارضایتی هم درپی خواهد داشت. ما در چند سال اخیر اصلاحاتی را انجام دادیم و تغییراتی رخ داد که باعث شد روز به روز رضایتمندی بیشتر شود.

توکلی افزود: در ابتدا می‌بایست پرسنل را در مورد گروه هدف خود توجیه می‌کردیم زیرا ایثارگران که به این بیمارستان مراجعه می‌کنند شرایط خاصی را دارند آموزش پرسنل برای رسیدگی به ارباب رجوع بالا بردن رضایت پرسنل از بیمارستان و افزایش تجهیزات بیمارستانی همه جزو اقداماتی بود که باعث شد رضایت بیمار نیز جلب شود و این موضوع در یک برنامه رضایت سنجی از بیماران عنوان شده است که بالاترین میزان رضایت 96 درصد مطرح شده است. هر فصلی رضایت سنجی با فرمت ثابت در موضوعات مختلف دارد که مجموع آنها جمع آوری شده و در نهایت ارائه خواهد شد این روش جمع آوری نظرات یک روش کاملاً علمی و مستند است.

وی ادامه داد: پیش از این وقتی جانبازان برای بستری شدن به بیمارستان مراجعه می‌کردند مشکلات زیادی داشتند حتی قبلاً برخی هزینه‌ها را خود بیمارها مجبور بودند بدهند زیرا بیمه نبودند اما حالا هیچ ایثارگری (از پنج درصد جانبازی تا 70 درصد) یا خانواده‌های محترمشان پیش نیامده که در این بیمارستان بستری شوند و حتی یک ریال هزینه درمان پرداخت کنند. همچنین تمام داروها و وسیله‌های مورد نیاز درمانی که تجویز می‌شود توسط بیمارستان تهیه می‌شود.

رئیس بیمارستان ساسان با اشاره به آمار بیماران و ایثارگرانی که به بیمارستان ساسان مراجعه می‌کنند گفت: ما روزانه تعداد 800 تا هزار نفر مراجعه سرپایی به کلینیک داریم، 200 مراجعه به اورژانس و به طور متوسط روزانه 40 تا 45 نفر بستری و ترخیص داریم. در بین مراجعین 95 درصد بیمه شده‌اند و 5 درصد بیماران خصوصی هستند و در میان بیماران بیمه‌ای حدود 85 درصد بیمه ایثارگران و 10 درصد سایر بیمه‌ها را شامل می‌شود.

توکلی با اشاره به بخش‌های تخصصی ویژه جانبازان گفت: یکی از بخش‌های فوق تخصصی ما کلینیک جانبازان شیمیایی و کلینیک ریه است. در کشور دو دستگاه ایباس وجود دارد که در بیمارستان ساسان است. به همین علت یکی از مراجعات عمده ما جانبازان شیمیایی هستند که برای آنها تمام امکانات جهت رسیدگی به مشکلات ریه فراهم شده است. همچنین جانبازان قطع نخاع که برای زخم بستر نیاز به بستری شدن پیدا می‌کنند نیز از گروه‌های جانبازی هستند که زیاد به ما مراجعه می‌کنند.

منبع: کارگرآنلاین
print
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر