کد خبر : 5264 1399/ 04 /08

ادامه سیر صعودی همه‌گیری کرونا در ایالات جنوبی آمریکا

در خلال شیوع سریع ویروس کرونا در ایالات جنوبی آمریکا که اجازه بازگشایی کسب و کارها را در هفته های اخیر داده اند، فلوریدا رکورد تازه ای را در شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ ثبت کرده است.

خط بازار: فلوریدا روز شنبه بیش از ۹۵۰۰ مورد تازه ابتلا را گزارش کرد. رکورد قبلی روزانه ۹ هزار مورد بود که جمعه ثبت شده بود.

رشد سریع این بیماری در فلوریدا باعث شده مقام های ایالت محدودیت ها بر کسب و کارها را بار دیگر تشدید کنند که یک روز بعد از تصمیم مشابه تگزاس است.

براساس شمارش خبرگزاری رویترز، آمار کل موار ابتلا به این ویروس روز شنبه از دو و نیم میلیون نفر فراتر رفت. بیش از ۱۲۵ هزار نفر در سراسر این کشور جان خود را از دست داده اند که بیش از هر کشور دیگری در جهان است.

دکتر آنتونی فاچی مشاور ارشد دولت گفته است که آمریکا با "مشکلی جدی" روبروست.

دکتر فاچی در اولین کنفرانس خبری کارگروه مبارزه با کرونا که بعد از دو ماه برگزار می شد، گفت که افزایش موارد کنونی "احتمالا به این دلیل است که برخی مناطق کمی زودتر از موعد بازگشایی را شروع کرده اند."

او گفت: "مردم دیگران را آلوده می کنند و در نهایت شما کسی که آسیب پذیر است را آلوده خواهید کرد."

روز جمعه همچنین دانشگاه جانز هاپکینز گفت که بیش از ۴۰ هزار مورد تازه در آمریکا ظاهر شده است که دومین رکورد روزانه پیاپی است.

مقام های بهداشتی در آمریکا تخمین می زنند که شمار واقعی موارد ابتلا احتمالا ۱۰ بار بیش از آمار رسمی باشد.

در فلوریدا چه می گذرد

صبح شنبه این ایالت ۹۵۸۵ مورد تازه ابتلا در ۲۴ ساعت گذشته را گزارش کرد. آمار ابتلا در این ایالت از اواسط ماه ژوئن تقریبا به طور روزانه رکورد گذاشته است.

شمار کل موارد ابتلا در فلوریدا هم اکنون بیش از ۱۳۲ هزار گزارش می شود. بیش از ۳۳۰۰ نفر در اثر ابتلا در این ایالت درگذشته اند.

بسیاری از دیگر ایالات جنوبی آمریکا هم همزمان با تلاش برای بازگشایی شاهد جهش موارد بوده اند.

پیشتر تگزاس، فلوریدا و آریزونا برنامه های بازگشایی را در تلاشی برای مقابله با شیوع معلق کردند.

ران دی سانتیس، فرماندار فلوریدا، روز جمعه محدودیت های تازه ای اعمال کرد. او به میکده ها دستور داد عرضه مشروبات الکلی در محل کسب و کارهای خود را متوقف کنند.

و در تگزاس که در طول هفته شاهد موارد بی سابقه ای از ابتلا بوده است، گرگ ابت فرماندار ایالت، دستور بستن میکده ها را داد و نشستن در داخل رستوران ها را به ۵۰ درصد ظرفیت عادی محدود کرد.

منبع: خط بازار
print
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر