خرید ۶۰۰ واحد مسکن مهر توسط یک دلال!
مدیر عامل شرکت عمران پرند گفت: یک دلال بیش از ۵۰۰ تا ۶۰۰ واحد مسکن مهر را به صورت غیرقانونی خریداری کرده است.
1399/ 03 /17
خانه گران نخرید تا ارزان شود
وزیر راه وشهرسازی گفت: تا زمانی که خانه گران است متقاضیان نخرند و بهترین راهکار برای مقابله با گرانی نخریدن است.
1399/ 03 /17
طرح اجاره‌داری حرفه‌ای با تعیین سقف مجاز افزایش اجاره تدوین شد
معاون وزیر راه و شهرسازی از تدوین طرح اجاره‌داری حرفه‌ای خبر داد و گفت:طی سال‌های ۸۵ تا ۹۵ تعداد خانوارهای مستاجر کشور ۳۰ درصد افزایش یافته است.
1399/ 03 /15
نوسازی بافت فرسوده تاثیری بر کاهش قیمت مسکن ندارد
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه "نوسازی بافت‌های فرسوده تاثیری در کاهش قیمت مسکن ندارد" گفت:‌ قیمت فعلی مسکن بیشتر متاثر از بازارهای موازی است تا بحث عرضه و تقاضا.
1399/ 03 /14
«مسکن انقلاب» در راه است
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم طرحی تحت عنوان «طرح ملی مسکن انقلاب» را دنبال می کند.
1399/ 03 /14
دولت به دنبال خلق حداکثری ارزش در بافت‌های فرسوده است
عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری از خلق حداکثری ارزش در بافت های ناکارآمد شهری خبر داد و گفت: برنامه دولت ارتقای شاخص های زیست پذیری در بافت های ناکارآمد است.
1399/ 03 /14
فروش متری مسکن در بورس قیمت‌‎ها در بازار را می‌شکند؟
رئیس سابق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می‌گوید: هرگونه تاخیر و بدعهدی در پروژه‌های ساخت مسکن باعث می‌شود تا بازار روی خوشی به طرح عرضه مسکن در بورس نشان ندهد؛ بنابراین متولیان امر با یک بررسی همه جانبه باید پروژه‌های مطمئن و جذاب را جهت سرمایه گذاری در بازار سرمایه ارائه کنند.
1399/ 03 /13
درج قیمت مسکن در سایت‌ها قماربازی است
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که درج قیمت مسکن در سایت‌های اینترنتی قماربازی است،گفت: اگر قیمت ملک را در سایت‌های اینترنتی اعلام نکنند،‌ بازار مسکن به آرامش می‌رسد.
1399/ 03 /13
آه مستاجران از گرانی اجاره درآمد
گرانی اجاره‌ها از ماه گذشته باعث نگرانی بسیار شدید مستاجران شده که این خود در آینده تهدیدی برای افزایش حاشیه نشینی خواهد شد.
1399/ 03 /13
آغاز اعلام پیامکی نتیجه دوم ثبت نام مسکن ملی به متقاضیان
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از اتمام پالایش مرحله دوم ثبت‌نام اقدام ملی مسکن خبر داد و گفت: از امروز و به تدریج نتایج پالایش‌ها به متقاضیان واجد شرایط پیامک می‌شود و پذیرفته‌شدگان برای احراز شرایط باید به ادارات کل راه و شهرسازی استان محل سکونت خود مراجعه کنند.
1399/ 03 /12