افزایش ۲۱درصدی مزد بهتر از بیکار شدن کارگر است؛
نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: افزایش 21درصدی مزد بهتر از بیکار شدن کارگر است؛ بخش تولید وضع خوبی ندارد
1399/ 03 /17
نان به نرخ روز برخی نانوایی ها!
امسال بر خلاف سال های پیش قیمت نان افزایشی نداشته، موضوعی که هر چند برای مردم خوشایند است اما داد نانوایان را در آورده است.
1399/ 03 /17
تصمیم‌های خود تحریمانه برای صنایع معدنی ادامه دارد
رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران معتقد است؛ پس از مدیریت در تامین نیاز بازار داخل، باید مواد اولیه چرخه زنجیره فولاد با عوارض صفر، مجوز صادرات را داشته باشند تا بتوان با ارزآوری، صنایع معدنی کشور را سرپا نگه داشت.
1399/ 03 /17
آیا کرونا کره شمالی را منزوی تر می کند؟
بنابر گزارش رسانه های دولتی کره شمالی، رهبر این کشور ماموران مختلفی را با هدف سیاست های جدیدی برای افزایش بیشتر بازدارندگی هسته ای کشور و قرار دادن راهبرد نیروهای مسلح برای یک عملیات هوشیار، ارتقاء داد. 
1399/ 03 /17
اطلاعیه گمرک در مورد رجیستر دستگاه تلفن همراه اتباع خارجی
پیرو دستور ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین وزارت صنعت معدن و تجارت(همتا)، اتباع خارجی( که قصد اقامت بیش از یک ماه را دارند) به هنگام ورود به کشور ( اعم از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی) می بایست نسبت به رجیستر نمودن دستگاه گوشی تلفن همراه خود صرفاً توسط گیت ورود به کشور گمرک اقدام نمایند.
1399/ 03 /17
چند میلیون آمریکایی متقاضی دریافت بیمه بیکاری هستند؟ + اینفوگرافیک
متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا در حال افزایش هستند. آماری که از سالهای رکود بزرگ نیز مشاهده نشده است. تعداد کل افراد متقاضی دریافت بیمه بیکاری با احتساب هفته منتهی به ۲۳ می ماه، در تنها ده هفته، به ۴۰ میلیون نفر رسید.
1399/ 03 /17
روغن و شکر نباید با ارز دولتی وارد شود
مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که روغن و شکر نباید با ارز دولتی وارد شود گفت: شیر و گوشت که از ضروریات تغذیه انسان هستند در حال حاضر با ارز عادی محاسبه می شود اما روغن و شکر ارز دولتی در اختیار دارند.
1399/ 03 /17
تردید در اصلاحات اقتصادی با مجلس محافظه‌کار
راغفر استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت: مجلس جدید در چهار سال پیشرو باید اصلاحات اقتصادی را در راس برنامه‌های خود قرار دهد تا مانع این باشد که درآمدهای امروز دولت به نوعی بدهی دولت بعدی شود و زمین سوخته به دولت بعدی منتقل شود. 
1399/ 03 /17
خسارت ۲۶ هزار میلیاردی! به اصناف از بابت کرونا
معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در بخش‌های غیرمشمول و حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در بخش‌های مشمول دریافت تسهیلات شاغل هستند، گفت که خسارت ماهانه تعطیلات ناشی از کرونا برای واحدهای صنفی بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان بوده است.
1399/ 03 /17
تورم سال ۹۹ چگونه مهار می‌شود؟
هدف‌گذاری تورمی سیاست جدید دولت و بانک مرکزی برای مهار تورم به شمار می‌رود که قرار است برای نخستین بار در کشور اجرا شود که به گفته کارشناسان با جلوگیری از رشد «پایه پولی» و کنترل نقدینگی قابل تحقق خواهد بود.
1399/ 03 /16