واکسن کووید۱۹ دو شرکت دارویی «فایزر» و «بایو اِن تک» نتایج امیدبخشی نشان داده است
یک واکسن آزمایشی کووید۱۹ که توسط شرکت دارویی بزرگ «فایزر» و شرکت بیوتکنولوژی «بایو‌ اِن ‌تک» تولید شده، عملکرد سیستم ایمنی در افراد سالم را بالا برده است. با این وجود استفاده از این واکسن موجب بروز برخی عوارض جانبی مانند تب، به ویژه در مواردی که دُز واکسن بالا بود، نیز شده است.
1399/ 04 /13
دانشمندان برای اولین بار از روند پاکسازی مغز از سلول‌های عصبی مرده فیلم‌برداری کردند
دانشمندان برای نخستین بار قادر به ضبط ویدیویی شده‌اند که مراحل پاکسازی و دفع سلول‌های عصبی مرده از مغز را در موش آزمایشگاهی نشان می‌دهد.
1399/ 04 /13
مدیر فیسبوک اعلام کرد که با آگهی‌دهندگان ناراضی دیدار می‌کند
روز چهارشنبه، در پی شکست مذاکراتی که تا آخرین لحظات در باره جلوگیری از پیام‌های متهم به نفرت‌پراکنی در فیسبوک انجام شده بود، آگهی‌های بیش از ۴۰۰ محصول عمده، از جمله کوکاکولا و استارباکس، از صفحات فیسبوک حذف شدند.
1399/ 04 /13
بحران شیوع کرونا؛ آمریکا ذخیره ۳ ماه آینده داروی «رمدسیویر» را خرید
آمریکا تقریبا کل ذخیره سه ماه آینده داروی «رمدسیویر» (Remdesivir) را که برای بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا تجویز می شود خریداری کرده است.
1399/ 04 /13
سفر با هواپیما در زمان همه‌گیری ویروس کرونا چه میزان خطرناک است؟
سفر با هواپیما می‌تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد اما خطوط هوایی اقدام‌های احتیاطی متعددی را اعمال می‌کنند. اقدام‌های دیگر نیز وجود دارد که مسافران می‌توانند به‌طور شخصی انجام دهند تا خطر انتقال ویروس کمتر شود. 
1399/ 04 /13
دولت فرانسه یک تبلیغ تلویزیونی دوچرخه‌های الکتریکی را سانسور کرد
دولت فرانسه از پخش تبلیغ تلویزیونی دوچرخه‌های الکتریکی شرکت هلندی وانمووف به دلیل «ارائه تصویر ویران کننده از صنعت خودروسازی» جلوگیری کرد.
1399/ 04 /13
انتشار کتاب برادرزاده ترامپ در نیویورک فعلا متوقف شد
دادگاه عالی نیویورک انتشار کتاب برادرزاده ترامپ را موقتا متوقف کرد. این کتاب قرار بود روز ۲۸ ژوئیه منتشر شود. برادرزاده ترامپ در کتابش او را مردی خطرناک برای امنیت و اقتصاد دنیا توصیف کرده است.
1399/ 04 /13
گوگل فوتو تغییر کرد
اپلیکیشن گالری عکس گوگل که "گوگل فوتو" نام دارد متحول شد.
1399/ 04 /13
افشاگری مسکو علیه واشنگتن: آمریکا با بالگرد برای داعش تجهیزات می‌فرستد
روسیه روز پنجشنبه با رد اتهامات مبنی بر فروش تسلیحات سبک به طالبان افغانستان، آمریکا را متهم کرد که برای جنگجویان داعش با بالگرد تجهیزات ارسال می کند. 
1399/ 04 /13
شاهکار جدید مدیرعامل ایران خودرو/وعده بزرگ عملی شد
  متاسفانه حضور امنیتی ها در شرکت های خودروسازی یکی از عجایب صنعت خودرو است که تاکنون کسی ادله روشن و قانع کننده ای در خصوص ضرورت حضور چنین افرادی در شرکت های خودروسازی ارائه نکرده است. 
1399/ 04 /12